Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pałac. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą pałac. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 2 września 2012

Bożków - zapomniany klejnot Ziemi Kłodzkiej.

            180 pokoi, 4000m2 powierzchni, stajnia na 60 koni - to tylko wybrane liczby opisujące Pałac w Bożkowie. Został wybudowany w połowie XVI wieku przez Hrabiego von Magnis, później przechodził przez różne ręce - był własnością min cesarskiego lekarza czy też zakonu jezuitów. Pod koniec XVIII wieku został przebudowany, w 1870 został poważnie zniszczony w wyniku pożaru, odbudowano go w 1871 - ostateczny kształt możemy podziwiać dzisiaj.